Bezpieczna budowa domu z deweloperem

Data dodania: 28.04.2017


W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym zaczynamy marzyć
o własnych czterech ścianach. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia ani czasu na zorganizowanie takiej inwestycji, a zdecydujemy się na budowę domu, warto skorzystać z pomocy dewelopera.

Coraz częściej inwestorzy zlecają wykonanie urzędowych spraw specjalistom. Oferty deweloperów są bardzo różne, jednak wiele z nich zapewnia całkowite zwolnienie klienta z obowiązku chodzenia po urzędach i załatwiania formalności. Po podpisaniu umowy rozpoczyna się etap, na który składa się m.in. opracowanie koncepcji domu oraz kompletowanie dokumentacji projektowej. Jeśli wybierzemy najkorzystniejsza ofertę, możemy również liczyć na opiekę indywidualnego menadżera projektu. Jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję należy pamiętać o tym, że sami musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo.

G2 TEAM

Przed nawiązaniem współpracy warto zasięgnąć opinii o samym deweloperze oraz sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości. Należy również sprawdzić czy deweloper, którego wybraliśmy specjalizuje się w budowaniu domów oraz czy należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wybranego przez nas przedsiębiorcę można prosić także o przedstawienie opinii banków, z których korzysta oraz odpisu sprawozdania finansowego spółki za ostatni rok. Warto skontrolować również Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który pomoże nam w pozyskaniu informacji na temat możliwości budowy domu na wybranym przez nas terenie oraz planów zagospodarowania przestrzeni w bliższej lub dalszej przyszłości. Wszystko to pozwoli nam zweryfikować wiarygodność wybranego przez nas dewelopera.

Najważniejszym punktem współpracy z deweloperem jest zawarcie umowy. Kluczowym zapisem, jaki powinien znaleźć się w tym dokumencie jest oświadczenie dewelopera o przeniesieniu na nas prawa własności do wybudowanego domu oraz do gruntu, na którym go wzniesiono. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystkie potrzebne informacje będą zawarte w umowie będziemy musieli znaleźć firmę, która oferuje swoim klientom domy kompletne. Jedną z nich jest TLS Developer, która zajmuje się projektowaniem oraz budową nowoczesnych domów, a także dopełnia wszystkich formalności.

Winter Polska

Podczas ostatniego etapu współpracy, jakim jest przekazanie domu przez dewelopera, należy pamiętać o sprawdzeniu m.in. czy zgadza się grubość ścian nośnych, skontrolowaniu wymiarów pomieszczeń oraz wypróbowaniu sprawności instalacji. Kiedy oszacujemy jakość całej nieruchomości i nie zaobserwujemy żadnych usterek, pozostanie nam jedynie wymarzona przeprowadzka.