High-tech – czyli czym jest współczesny design?

Data dodania: 07.06.2017


Styl high-tech nazywany również ekspresjonizmem strukturalnym, narodził się w latach 70-tych z nurtu postmodernistycznego. Nie można jednak ukrywać, że widać w nim wiele wpływów stylu międzynarodowego, modernizmu oraz ekspresjonizmu). Jego początki to lata 70. XX wieku.

Cechy, które charakteryzują high-tech to przede wszystkim wplatanie technologii w bryłę, użycie elementów architektury przemysłowej, wyeksponowana konstrukcja, a także obecność ciągów komunikacyjnych, instalacji elektrycznych i wodnych w zewnętrznej strukturze budynku. Bardzo ważna w nurcie high-tech jest koncentracja na intensywnym wykorzystaniu nowych technologii zarówno w konstrukcji budynków, jak i w ich wyposażeniu technicznym. Elementy techniczne, które cechuje w tym stylu powtarzalność wysokiego stopnia stanowią typ nowoczesnego akcesorium.

Apartamenty na sprzedaż Puck

To co szczególnie wyróżnia high-tech spośród innych nurtów to minimalizm oraz nowoczesność. Jednak nie wszystkie osoby odnajdą się w tym stylu. Architekci projektujący zgodnie z wyznacznikami high-tech poszukują cały czas nowych udogodnień i są otwarci na nowości w designie wnętrz. Funkcjonalność to kolejna cecha high-techu, którą można zaobserwować w doborze materiałów. Najczęściej w tym stylu stosuje się metalowe pręty, aluminium oraz szkło hartowane. Dominują barwy mocne oraz kontrastujące ze sobą. Wystrój, jak już wcześniej wspomniano skupia się na nowoczesnych rozwiązaniach, dlatego w standardowym budynku high-tech znajdziemy halogeny, komputery oraz roboty domowe ułatwiające życie codzienne.

Architektura high-tech pragnie wkomponować techniczne wyposażenie danego budynku w jego strukturę. W ten sposób wzmacnia się oddziaływanie obiektu w stylu high-tech, zarówno w kwestii funkcjonalnej, jak i wizualnej. W ten sposób powstaje tzw. budynek inteligentny, w którym instalacje oraz sama konstrukcja są projektowane w taki sposób, aby razem tworzyły integralną, nierozłączną całość. Obecnie bardzo wiele przedsiębiorstw zajmuje się inteligentnym budownictwem high-tech. Jednym z nich jest TLS Developer, którzy dają swoim klientom możliwość wyboru domu w wariancie, który będzie najbardziej odpowiadał ich potrzebom. Z bogatej oferty możemy wybrać projekt domu, który będzie najbardziej dopasowany do naszych preferencji, zarówno pod względem komfortu użytkowania jak i jego wyglądu. Dodatkowo, współpracując z takimi firmami jak TLS Developer dostajemy gwarancję zastosowania najwyższej jakości wyposażenia wnętrz oraz najnowszych technologii, które świetnie wpisują się w styl high-tech.

Budowa domów Szczecin
Deweloper domy Szczecin

International transport Poland