Jaki musi być nowoczesny dom?

Data dodania: 14.07.2016


Współcześnie budowane domy bez cienia wątpliwości znacznie różnią się od projektów realizowanych jeszcze kilka lat wcześniej. Obecnie największą popularnością cieszą się domy utrzymane w stylistyce nowoczesnej. Ale wygląd to nie wszystko, z czego doskonale zdają sobie sprawę zarówno inwestorzy, jak i deweloperzy, dlatego objawy zaawansowanej technologii widać również wewnątrz domów. Jakie cechy musi mieć dom, żeby uznać go za nowoczesny?

Zwarta bryła

Domy projektowane i budowane w stylu nowoczesnym można bez problemu rozpoznać na pierwszy rzut oka. Bryła takich budynków jest zwarta i prosta, co z jednej strony jest podyktowane wyznacznikami wizualnymi, ale z drugiej strony ma dużo ważniejsze, funkcjonalne zadanie. Jak wskazują architekci TLS Developer taka bryła poprawia parametry izolacji termicznej budynku, dzięki czemu dom ma niższe zapotrzebowania na energię cieplną.

Prosta elewacja

Druga cecha, która od razu „zdradza”, że mamy do czynienia z domem nowoczesnym to sposób wykończenia elewacji. Obecnie stosuje się proste, minimalistyczne rozwiązania, które podkreślą elegancki wygląd domu. Inspirując się domami autorstwa TLS Developer widać też, że doskonale sprawdza się w tym przypadku połączenie klasycznej białej elewacji z elementami drewna. W efekcie otrzymujemy nowoczesną fasadę domu z tradycyjnym akcentem drewna.

Nowoczesne materiały wykończeniowe

Ale nie tylko drewno znajdzie zastosowanie w domu nowoczesnym. We wnętrzu nie powinno zabraknąć oryginalnych materiałów, które są wyznacznikiem współczesnej aranżacji domów. Łatwo jest wprowadzić elementy szklane – chociażby od dużych przeszklonych powierzchni, aż po wykończenie schodów. Inne materiały, które powinny nam posłużyć do wykończenia to między innymi kamień, metal czy tynk dekoracyjny.

Ergonomiczny układ pomieszczeń

Dom nowoczesny to dom funkcjonalny, dlatego podstawą w przypadku planowania wnętrza według TLS Developer jest przemyślany układ pomieszczeń. Musi odpowiadać przyzwyczajeniom przyszłych lokatorów, ale także wykorzystywać naturalne położenie względem stron świata. Dzięki temu zyskujemy pokoje idealne doświetlone, praktycznie usytuowane na planie działki budowlanej.

Inteligentne rozwiązania

W końcu w domu nowoczesnym nie może zabraknąć innowacyjnych technologii, które pomogą wydajnie wykorzystać pobieraną energię i znacznie podwyższa komfort życia lokatorów. Mowa oczywiście o systemach inteligentnego zarządzania, które dzięki zintegrowanemu połączeniu wielu urządzeń pozwalają dostosować funkcjonowanie domowych sprzętów do potrzeb mieszkańców i optymalnie zarządzać konkretnymi instalacjami.

 

dom-nowoczesny-deweloper-tls-szczecin

zdjęcie: tlsdeveloper.pl